Nie płacenie kredytu a konsekwencje...

Jak skutecznie unikać windykacji kruka, ultimo i innych podobnych firm windykacyjnych, które działają na granicy prawa.

Nie płacenie kredytu a konsekwencje...

Postprzez zejdzon21 » Wt mar 30, 2010 9:28 am

Witam mam z rodziną pewien duży problem mianowicie, mój ojciec kiedyś nabrał sporo kredytów pracował i dawał rade, od półtora roku jest na emeryturze i też płacił do momentu śmierci mamy, od tamtej pory nie jest w stanie płacic wszystkiego ( za dużo doszło opłat ) Płaci chyba w 4 bankach ale w jednym nie jest w stanie płacic i już zalega 4 raty... Cały czas do niego dzwonią że ma kilka dni na zapłacenie tych 4 rat. W przeciwnym razie skierują sprawę do sądu... Jakie może miec konsekwencje? jeśli sprawa tam trafi?? dodam jeszcze że jak siądzie mu komornik na emeryture to nie będzie w stanie płacic reszty kredytów i znów będą sądy... Co może zrobic teraz ( bank, windykacja, sąd )? Dodam jeszcze że mieszkanie na którym mieszkam z ojcem i siostrą było mamy i było wykupione za tzw. symboliczną złotówke i jest spółdzielcze własnościowe bez wpisu do księgi wieczystej, oczywiście te mieszkanie nie jest tylko ojca własnością ale również moją i siostry po 33%. Czy bank może zejąc nam to mieszkanie za długi ojca?? Jeśli ktoś się spotkał z taką lub podobną sytuacją i może odpowiedziec na moje pytania to bardzo będe wdzięczny....
zejdzon21

Reklama

Re: Nie płacenie kredytu a konsekwencje...

Postprzez nikos » So paź 09, 2010 8:36 pm

Co prawda temat jest już dość stary, ale może innym osobom pomoże.

Najlepiej jakoś dogadać się z bankiem, na przykład jakoś inaczej rozłożyć raty kredytu, np: na mniejsze raty i na dłuższy okres spłaty. Po prostu trzeba się udać do danego oddziału i tam zapytać
nikos

Postprzez alex111 » Cz sty 30, 2014 8:46 am

na przykład jakoś inaczej rozłożyć raty kredytu, np: na mniejsze raty i na dłuższy okres spłaty. Po prostu trzeba się udać do danego oddziału i tam zapytać.................
alex111

Postprzez Seweryn_W » Pt kwi 04, 2014 8:53 pm

Zawsze w pierwszej kolejności jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy z terminową spłatą, należy poinformować o tym fakcie firmę pożyczkową lub bank - nie wiem dlaczego klienci robią zupełnie odwrotnie i unikają odpowiedzialności licząc, że hmm... pożyczkodawca zapomni? Niestety nie wiem jakie jest wtedy myślenie tych osób ale postępując w ten sposób tylko pogorszają swoją sytuację i w późniejszym czasie nikt nie będzie chciał z nimi poważnie rozmawiać, nikt nie zgodzi się na ugodę czy też znalezienie wspólnego rozwiązania - dlatego już od początku należy wykazać chęć spłaty długu - wtedy jak wspomniano wyżej zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie, czy to karencja w spłacie rat czy też konsolidacja, zmniejszenie wysokości miesięcznej raty poprzez wydłużenie okresu itp. Kredytodawcy również zależy na odzyskaniu pieniędzy więc będzie chciał się dogadać.
Seweryn_W

Postprzez szalkan » Pn lip 14, 2014 9:16 am

Ja kiedyś miałem problemy z płaceniem kredytu. Pomógł mi doradca podatkowy Gdynia Best Service. Dzięki niemu teraz już jestem po spłacie kredytu i nie muszę się o nic martwić. Jest to bardzo porządna firma i pomaga od razu. Robią wszystko, żeby było jak najlepiej.
szalkan

Postprzez Rikko » Wt lip 15, 2014 8:07 am

Polecam zajrzeć też na stronę KASIASTO.PL w dział oddłużanie - tam macie skuteczny system spłaty kredytu kiedy już sie ma z tym małe problemy.
Myślę, że każdemu się to przyda bo konsekwencje w nie spłacaniu kredytu bywają surowe :(
Rikko

Postprzez iza » Wt sie 05, 2014 3:04 pm

Rikko napisał(a):Polecam zajrzeć też na stronę KASIASTO.PL w dział oddłużanie - tam macie skuteczny system spłaty kredytu kiedy już sie ma z tym małe problemy.
Myślę, że każdemu się to przyda bo konsekwencje w nie spłacaniu kredytu bywają surowe :(

A jakie warunki kredytu na tym Kasiasto?
iza

Postprzez rubiks » Pn wrz 07, 2015 8:06 am

Niektóre banki oferują łączenie kredytów i proponują jedną niższą ratę. Może warto w to wejść?

Postprzez kommentator » Cz cze 09, 2016 12:16 pm

Możecie pomyśleć o konsolidacji wszystkich kredytów. Może uda się wtedy rozłożyć na sporo więcej rat, dzięki czemu miesięczny koszt będzie znacznie mniejszy. Konsolidacja bardzo często ratuje ludzi w ciężkich sytuacjach. Polecam antylichwa.pl wiele sporo artykułów o komornikach i ogólnie windykacji.
kommentator

Powrót do Jak skutecznie unikać windykacji i komornika