TPW - Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych Opinie

W tym dziele opisujemy różne instytucje oraz banki i produkty przez nie sprzedawane. Zachęcamy do wydawania opinii dla wiadomości innych ludzi w sieci.

Re: TPW - Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych Opinie

Postprzez Lena » So sie 11, 2018 8:10 pm

Jestem ciekawa, czy strona nie nalicza sobie prowizji. Nigdy się tam nie rejestrowałam więc nie wiem, choć o TPW słyszałam równie pozytywne co negatywne opinie. Jako osoba nie biorąca żadnych kredytów, ani pożyczek i kompletnie zielona w różnorakich inwestycjach, nie znam się na tym. Nie polegam również na opinii innych ludzi, chociaż przy wyborze bywa bardzo pomocna.
Lena

Reklama

Postprzez lukasz.morawiec1@wp.pl » N sie 19, 2018 10:10 am

Uważam że pożyczanie w ten sposób będzie coraz mocniej się rozwijać w Polsce. Jest to po prostu najbardziej opłacalna forma dla obu stron. Zarówno pożyczkodawca jak i pożyczkobiorca mogą na tym wiele skorzystać. Pożyczkodawca może zdecydowanie więcej zarobić niż na lokacie w banku a pożyczkobiorca bez niepotrzebnych formalności uzyska kredyt trudny do uzyskania w banku.
lukasz.morawiec1@wp.pl

Postprzez Celina » Pn sie 20, 2018 6:44 pm

Też uważam, że za jakiś czas instytucje pożyczkowe zaginą, bo znacznie lepiej jest inwestować w pożyczki społecznościowe. Czytam, że TPW konkuruje z pożyczkolandią. Ja osobiście inwestuję oczywiście w TPW. Zarabiam na tym i jest mi dobrze. Nie mam sztywnych godzin pracy i to mi się podoba. Jest mi teraz znacznie lepiej niż na etacie.
Pewnie kiedyś wrócę na etat ale jeszcze nie teraz.
Celina

Postprzez Adew1970 » N wrz 02, 2018 11:29 am

Proszę być roztropnym przy tym inwestowaniu. Mój przykład: od sierpnia zacząłem inwestować w TPW Kołobrzeg, czyli udzielać pożyczki poprzez platformę internetową. Platforma naprawde super zrobiona i początki też super, wypłaty z inwestycji przychodziły na czas. Poza tym, gdy pożyczkobiorca nie spłacił w ciągu 3 miesięcy TPW wyplacalo mi odsetki za te 3 miesiace i zwracało całą pożyczoną sumę, mój obowiązek był tylko taki, że musiałem wydrukować cesję umowy przenoszącą roszczenia do pożyczki na TPW. Oczywiście sysyem sam generował taką umowę, a moją rolą było wydrukować w 2 egz. podpisać i wysłać na adres Kołobrzeski TPW i w ciagu 14 dni miałem obowiązek poinformować o tym fakcie pożyczkobiorcę, który za pośrednictwem TPW otrzymał moje pieniądze. Wszystko było ok, jedni pożyczkobiorcy spłacali terminowo inni nie w stos. do innych stosowano cesje i otrzymywałem kase. Z tą cesją było tak, że TPW posiadał zabezpieczenie w postaci przedmiotów typu telefon lub inne i to było na umowie jaki przedmiot nr itd. Gdy przez 3 m-ce pożyczkobiorca nie spłacał TPW oddawało mi pożyczone pieniadze wraz z zaległymi odsetkami, a oni sprzedawali w lombardzie zastawiony pod pożyczke przedmiot. Wszysko działało fajnie, aż tu nagle od maja 2018 nastąpił zastój, w czerwcu coś tam rozliczyli, potem przestali odbierać telefony, teraz już one nie działają (można sprawdzić wejść na stronę TPW i zadzwonić - cisza), platforma jeszcze działa ale już nie ma kontaktu. Pieniadze mam pożyczone i nie wiem czy ludzie spłacają a TPW mnie okrada? Na facebooku mieli stronę, ale ludzie tam zaczeli pisać nawet ci co pożyczają, że oddali pieniądze a nadal straszą ich sms. No, ale strona na fejsie już zlikwidowana i zauważyłem, że wszędzie gdzie zaczęły się pojawiac negatywne opinie to te strony są blokowane lub likwidowane. Ostrzegam przed Towarzystwem Pożyczek Wzajemnych z Kołobrzegu ul. Portowa 14/2 tel. 510 444 888 (to dla pożyczkobiorców) dla inwestorów tel. 781 299 993, ale oba są głuche. Jest grupa osób która ściga już oszustów, właścicielem jest M.G. (nie podaje bo RODO) mieszka we Wrocławiu, mamy już jego dokładny adres i jego pozostałe firmy w których działa. Motto jest takie, że to przykre, ale prawdziwe - polskie biznesy nastawione są tylko na złodziejstwo, ale poradzimy sobie w tym przypadku.
Adew1970

Postprzez Dziki » So wrz 29, 2018 8:30 pm

Pożyczyłem kilkaset złotych, oddałem i uważam, że wyszedłem na tym lepiej, niż na jakiejkolwiek innej pożyczce. Stosunkowo niewielkie opłaty, brak jakichkolwiek problemów. Ponoć osoby ze zszarganą opinią w BIK, też mogą mieć możliwość otrzymania pieniędzy.
Gdybym miał trochę więcej gotówki, jako inwestor, przyjrzałbym się uważnie takiej formie oszczędzanie i inwestowania pieniędzy, jednocześnie.

Ostatnio przesunięty w górę So wrz 29, 2018 8:30 pm przez: Anonymous.
Dziki

Poprzednia strona

Powrót do Opinie o bankach i innych instytucjach