Kredyty-chwilówki opinie

W tym dziele opisujemy różne instytucje oraz banki i produkty przez nie sprzedawane. Zachęcamy do wydawania opinii dla wiadomości innych ludzi w sieci.

Re: Kredyty-chwilówki opinie

Postprzez Gość » Cz kwi 05, 2012 2:59 pm

Witam, jeśli pracujecie bądź pracowaliście dla firmy PF Kredyty-Chwilówki i nie otrzymywaliście wynagrodzenia za nadgodziny np. praca w dni wolne (ukrywana na listach obecności) to możecie śmiało upomnieć się o swoje. Po kontroli PIP mam pismo, które potwierdza zarzuty stawiane chwilówkom o niewypłacanie należnych pracownikowi pieniędzy za nadgodziny. W związku z tym muszą wypłacić wszystkim zaległe należności z ostatnich 3 lat nieprzedawnionych.
To samo dotyczy badań lekarskich za które MUSI płacić pracodawca a nie pracownik. Kary pieniężne nakładane na pracowników również są niezgodne z kodeksem pracy i muszą zostać zwrócone.
Tak więc upominajcie się o to co Wasze. Jeśli nie będzie reakcji to zostaje Sąd pracy który działa za darmo i chętnie oraz szybko zajmuje się takimi sprawami a w sądzie to już szans nie mają. Dodatkowo dostaną karę finansową i będą musieli zwrócić wszystko z odsetkami :-)
Pozdrawiam!
Gość

Reklama

Postprzez Praca Kredyty-Chwilówki Opinie » Cz kwi 05, 2012 3:49 pm

Praca w Kredytach Chwilówkach Tychy?
Pracuję w tej firmie dłuższy czas i z czystym sumieniem mogę ją polecić osobom, które kochają codzienny mobbing! Wieczne żale i pretensje nigdy żadnej ani najmniejszej pochwały! W tej firmie liczy się tylko kasa! Za soboty pracujące (każda druga i ostatnia sobota m-ca od 9 do 12) które są ukrywane na listach obecności nie płacą ani też nie oddają dnia wolnego. Za badania lekarskie ani im się śni zwracać kasę, a nie wspomnę już o tych karach które są nakładane na pracowników (wystarczy jedna literka nie tak napisana przez klienta i już 50zł nie twoje). Tak w tej firmie musisz sprzedać każdy kredyt choćby miałbyś się zesrać - za wszelką cenę, a gdy przyjdzie ci w końcu umrzeć to będziesz siedzieć w pierwszym rzędzie obok Lucyfera. Jeśli jesteś dupowłazem to zajdziesz daleko w tej firmie, wróżę ci wtedy wielką karierę! A dział reklamy? Hmm ludzie którzy pracują jeżdżą w teren w zasadzie są ok. Ulotkarze? Bogu ducha winni ludzie. Nie dziwię im się wcale, że tak postępują bo za te 7 zł które mają za godzinę wymagają od nich cudów na kiju, tymbardziej że kierownik tylko czeka żeby im niezapłacić, niezaliczyć, ukarać. Najlepsi są kierownicy regionalni reklamy i ich przydupasy koordynatorzy. Jak to mówią nie daleko pada jabłko od jabłoni. Kierownicy ci co rusz chleją i tylko potrafią je..ć ludzi! A koordynatorzy? No cóż "replika swego kierownika". A no i jeden z ważniejszych trybików jakie poruszają całą tą mechaniką... kierownicy regionalni biur! No tu można byłoby pisać wiele. Oni to tylko potrafią opier... nigdy pochwalać! Jeżdżą od biura do biura aby GPS się ruszył, a gdy już się gdzieś zatrzymają to wyciągną laptopa, usiądą i w d.... wszystko mają. A potem czas iść zjeść obiadek, pochodzić sobie po mieście, przyjść poobijać się dalej i do domku. Tak szczerze mówiąc to nawet porządnie klienta nie umieją obsłużyć. Na zasadach udzielania chwilówek i kredytów też się nie znają, a wymagają od ciebie. Co do nich to tylko podać kawkę, ciasteczko, przynieść torbę z samochodu z laptopem, podsunąć krzesełko i wejść bez wazeliny w d... . Ogólnie podsumowując życzę powodzenia tym co będą w tej firmie pracować, tym co pracują i tym co już dawno się z nią pożegnali.
Praca Kredyty-Chwilówki Opinie

Postprzez ulotkarz » Cz kwi 05, 2012 9:15 pm

A z tym płaceniem to też jest lipa.Nie dość że pracuje się na czarno lub na umowę zlecenie na jakieś grosze miesięcznie, to z otrzymaniem pieniędzy jest bardzo ciężko. Płaci się jak komuś się przypomni żeby zatwierdzić pieniądze,wypłaca się parę razy w miesiącu,piszę bo pracuję jako ulotkarz ,a o traktowaniu na biurze takich ludzi jak ulotkarz nie wspomnę bo to wstyd.
Oszukiwanie w umowach, że się wpisuje inną kwotę a inną płaci to chyba jest oszustwo podatkowe.
ulotkarz

Postprzez beny » Cz kwi 05, 2012 11:47 pm

praca w kredyty chwilówki?
Mam swoją opinie, pracodawca jest wypłacalny. Natomiast nie ma co liczyć na dodatkowe pieniądze. Bywało że dojeżdzałem do pracy 100 km i NIKT MI ZA TO NIE ZAPŁACIŁ!!! W tej firmie zastrasza się pracownika utratą pracy gdy nie chce za darmo zostać po godzinach. NATOMIAST FIRMA ZA NADGODZIMY NIE PŁACI!!! PRACOWAŁEM TAM DWA LATA O PODWYŻCĘ MOŻNA ZAPOMNIEĆ!!! FIRMA ZATRUDNIA Z 1000 ULOTKARZY Z CZEGO MOŻE 10% MA UMOWY ZLECENIE!!! NA UMOWIE ZAROBKI WPISANE BYŁY 100ZŁ!!! KIEROWCY SĄ ZA KIEROWNICĄ CZĘSTO OK 12h I NIKT IM ZA TO NIE PŁACI!!! PIP KONTROLOWAŁ FIRMĘ OK 3 RAZY I NIC!!!!!! JAK TO MOŻLIWE? CO SIĘ DZIEJE W TYM KRAJU?
beny

Postprzez Gość » Pt kwi 06, 2012 12:14 pm

dobrze, że istnieje to forum.
Niestety, większość zamieszczonych tu opini to prawda. Z normalnym szarym pracownikiem nie liczy sie nikt. Kluczem do awansu jest donoszenie. Donosi kazdy na kazdego. A stanowiska kierownicze zajmują ludzie nie umiejący pisac po polsku. A nadgodziny?. To znany syndrom biedronki. Ale i to sie kiedyś skonczy. Nie ma nic gorszego niż nie zapłacic pracownikowi za wykonaną prace, za czas, ktory poświęcił firmie.
Gość

Postprzez pablo » Pt kwi 06, 2012 1:13 pm

Jak wygląda praca w windykacji, jest sens się w to angażować?
Jak jest z samochodem, czy tą pandą można też sobie pojeździć poza pracą prywatnie? Jak działa rozliczanie tego GPSa?
pablo

Postprzez pracownik kredytów-chwilówek były » Pt kwi 06, 2012 6:52 pm

Nie pracuję od ok. pół roku, ale nie mam pojęcia czy coś się zmieniło. Za każdy prywatny kilometr płacisz 22 grosze, z tym że nie możesz w miesiącu wyjeździć więcej niż 750km. Ogólnie
to zmiany są beznadziejne: 10 do 18 albo od 12 do 20, no i wiadomo że zarówno przed pracą jak i po pracy robisz jeszcze coś. Najpierw godzinę przed pracą musisz wyjechać, żeby dojechać i zatwierdzić plan, wydrukować wezwania, oddać kasę. To w sumie chwilę zajmuje. Później jeździsz te 8 godzin i po normalnym dniu pracy nie masz automatycznie wolnego, tylko wpisujesz wszystkie dane do laptopa. Jak masz drugą zmianę to pracę tak naprawdę kończysz przed 21. Dla mnie to jakaś tragedia, ale każdy robi to co lubi.

Do tego musisz podpisać WEKSEL... który w razie czego może Ci zniszczyć życie albo trafić w niepowołane ręce i efekt jak już wcześniej napisałem. Nie jest prawdą, że to nic takiego, wbrew pozorom to jest bardzo poważny dokument który w niepowołanych rękach może doprowadzić Cię do bankructwa.

Obecnie zajmuję się windykacją w biurze, czyli robię coś zupełnie innego, ale gdybym nie miał wpisanego tego w CV to by mnie nie przyjęli. Tylko dlatego praca w KCH przydała mi się do czegokolwiek. Pracuje teraz od 8 do 14 i ani minuty dłużej.

Ogólnie to dało się przeżyć jeśli potrzebujesz utrzymać rodzinę i nie masz innych perspektyw w okolicy to się zdecyduj, ale zapewniam że więcej niż rok nie pociągniesz, zresztą tam bardzo duża rotacja jest. A jak masz możliwość jakiejkolwiek innej pracy to nie pakuj się w to. Jakbyś się zdecydował to daj znać jak jest i kto jest twoim kierownikiem to napisze ci na co uważać.
pracownik kredytów-chwilówek były

Postprzez Gość » Pt kwi 06, 2012 11:05 pm

Dają 1000 złotych ale na umowę zlecenie wystawioną na 500 złotych brutto!!!
Odradzam nie warto bo co to za firma to lepiej nie wiedzieć i jacy ludzie tam pracują!!!
Teraz wpadli na pomysł i wyciągają pieniądze od ludzi na program inwestuj z nami. Trochę to im pomoże na jakiś czas ale wszystko biorą dla siebie a pracownik jest nic nie wart.
Gość

Postprzez praca » Cz kwi 12, 2012 1:15 am

Ile w biurze jest na umowie przy pracy na stanowisku doradca klienta?
praca

Postprzez Adam » N kwi 15, 2012 12:19 pm

Cały czas reklama dostaje pieniądze na lewo! Ulotkarzy jest w sumie już więcej niż setki!

Najbardziej zastanawiające jest jak normalnie legalnie działająca firma i osiągająca przychody i niby zyski, może płacić na czarno...
przecież żeby wypłacić te pieniądze na lewo bez umowy pracownikom a liczba tych pracowników to kilkaset albo i już tysiące samych ulotkarzy..
Przecież firma, żeby je wypłacić to musi to jakoś księgowo wyprowadzić, czyli i tak zapłacić podatek!
Żeby zapłacić z pieniędzy mojej aktualnie prowadzonej spółki uczciwie komuś 1000 zł, muszę zapłacić od tych 1000 zł oczywiście podatek!
Jeśli na umowę o dzieło to będzie tylko 200 zł podatku, i wlicza mi się to w koszta firmy...
ale jeśli wypłacę ulotkarzom na lewo jak to robi od lat i powszechnie KCH, to najpierw muszę od tych pieniędzy zapłacić podatek jako firma (przecież nie wrzucę wypłaty na lewo bez umowy w żadne koszta!!!), więc te pieniądze mam jako zarobione no chyba że jakieś lewe faktury kosztowe jeszcze wchodzą w grę? a później jeszcze jakoś uzasadnić i zapłacić jeszcze raz podatek dochodowy jako osoba wypłacająca, więc w uczciwej spółce absolutnie nie ma możliwości opłacalnego prowadzenia takiego rozliczenia! To się nie opłaca.
Zapłacić coś na lewo opłaci mi się jak przyjdzie hydraulik i mi mówi, że daj pan 50 albo jak na rachunek to 100. A nie w przypadku, kiedy i tak trzeba podatki zapłacić.

Rozwiązanie jest bardziej oczywiste, niż by wam się wydawało. Te pieniądze na lewe wypłaty bez umowy pochodzą od inwestorów, którzy tak na prawdę nie wiedzą co się dzieje z ich pieniędzmi dokładnie. Maja z pewnym opóźnieniem informacje w panelu, ale panel jest odpowiednio moderowany i poza tym 30% pieniędzy nie jest inwestowanych według systemu ale gdzieś te pieniądze idą i łącznie te niby nie inwestowane pieniądze to jest już więcej niż kilkanaście milionów złotych. Z tego zaczyna się robić jakiś coraz bardziej podejrzany temat.
Adam

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie o bankach i innych instytucjach