INFINITY Polski Dom Finansowy - oszustwo kolejne czy może?

"ktokolwiek widział ktokolwiek wie" czyli gdzie można uzyskać kredyt bez bik lub pożyczkę bez bik -u

Re: INFINITY Polski Dom Finansowy - oszustwo kolejne czy może?

Postprzez admin » Cz lip 16, 2009 5:47 pm

niestety nie jest to takie proste, gdyby było to dawno by takich firm nie było.... firmy wykorzystują lukę w przepisach pozwalającą pobrać opłatę od klienta przed przyznaniem pożyczki a później nie zwrócić jej klientowi ponieważ sprytnie skonstruowana umowa ma na celu wykorzystanie kolejnej luki dzięki której klientowi przedstawiają później warunki nie do spełnienia (np.wielu żyrantów czy żądanie ogromnego zabezpieczenia) i ponieważ klient nie jest w stanie spełnić tych warunków to umowa zostaje rozwiązana Z WINY KLIENTA.... aby się do nich dobrać należałoby ponad wszelką wątpliwość udowodnić, że celem jest naciągnięcie klienta na tą pierwszą wpłatę, bo kto przez to przeszedł to wie że co innego mówią przed a co innego po (wpłacie). Sprawa jest bardzo trudna do rozwiązania, najłatwiej by było zmienić przepisy prawne, a klienci oszukani należą do specyficznej grupy z którą trudno współpracować i tak np. mimo próśb i obiecanek nikt nie dosłał jak dotąd zeskanowanej umowy na adres kolegi zajmującego się tego typu oszustwami. Ponawiam w jego imieniu prośbę o przesłanie umowy, pełnej dokumentacji otrzymanej na adres bendyk (małpa) euneco.pl.

Pozdrawiam.
admin
Administrator

Reklama

Postprzez lala » Pt lip 24, 2009 7:37 pm

oszukany napisał(a):OSZUSTWO, czy może nie? Znalazłem ofertę i znowu chcą 5% płatne z góry a firma nawet nie istnieje w sieci a jak mówi mój szwagier jak kogoś nie ma w sieci to nie istnieje wcale hehe.

"szybka pożyczka od 10- 300.000 bez biku na okres do 30 lat. Infinity Poland "Polski Dom Kredytowy" ul.Tkacka 55 Szczecin. 091/433-82-92."

z góry trzeba wpłacić 5% czyli o 1% więcej niż w pgd-i i są też ze szczecina więc śmierdzi na kilometr, czy może ktoś to sprawdzić czy to nie jest oszustwo tych samych ludzi?

Istnieje w sieci ------------://----------.infinitypoland.com
lala

Postprzez Siwa - oszukana » N lip 26, 2009 11:34 am

istnieje nawet sporo w sieci na temat oszustw czy gwałtu, którego miał dokonać właściciel... najgorsze, że szuka się po internecie dopiero jak się już jest oszukanym:

------------://katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/470739.html

artykuł może zniknąć więc ciekawe cytaty:
"Bamidele to postać niezwykle barwna. Do Polski trafił wiele lat temu. Dostał kartę stałego pobytu i zaczął kręcić biznesy. Głównie zajmował się naborem kandydatek na modelki. Założył firmę Infinity, a potem Cosmopolita. Jedna z kobiet oskarżyła go o próbę gwałtu. Został skazany. Druga, której zrobił dziecko, ściga go o niepłacenie alimentów. Jego karierę zakończyło dopiero aresztowanie po tym, jak zaatakował fotoreportera DZ."

"Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany przez warszawską prokuraturę listem gończym za oszustwa. Przebywa w mysłowickim areszcie. Na koncie ma nie tylko wyłudzenia, ale i uchylanie się od płacenia alimentów. Wcześniej był skazany m.in. za usiłowanie gwałtu i groźby karalne."...."Bamidele prowadził także oszukańczą działalność w Warszawie. Ten wycinek jego kariery w Polsce skończył się już wyrokiem. – Być może uda się nam skończyć śledztwo przed końcem roku. W wątku ponad stu pokrzywdzonych postawiliśmy już zarzuty wyłudzenia. Ciągle napływają jednak kolejne akta. Ostatnio zabezpieczyliśmy dokumenty, które mogą również mieć związek z działalnością Nigeryjczyka. Musimy przesłuchać setki osób – mówi prok. Jarosław Wilczyński."

jak widać modelki nie dają się dalej nabierać... PRZESTRZEGAJMY PRZED TAKIMI NUMERAMI, MOŻE KOGOŚ UDA SIĘ URATOWAĆ OD STRATY!!!
A może ten prokurator co się już nim zajmował mógłby nam pomóc? Pan prokurator Jarosław Wilczyński z Katowic???
Siwa - oszukana

Postprzez Siwa - przerażona tym co czyta » N lip 26, 2009 11:36 am

w gazecie Wyborczej jeszcze ciekawiej...
------------://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,2395670.html

cytaty:
"Okazuje się, że naiwnych nie brakuje. Przynajmniej kilkaset osób w kraju oszukała w taki sposób agencja Infinity, którą opisywaliśmy już wielokrotnie. Do redakcji zgłaszali się młodzi ludzie, którzy czuli się oszukani: wpłacili pieniądze, ale w zamian nie otrzymali pracy. Infinity zniknęła z rynku kilka miesięcy temu."....."W czerwcu wrocławski sąd skazał go za usiłowanie gwałtu na jednej z modelek na dwa i pół roku więzienia. Wyrok jest nieprawomocny. John Ph. był też poszukiwany listem gończym przez inny sąd za to, że nie stawił się na rozprawie. Na razie John Ph. dalej naciąga ludzi."

jak to możliwe, że ktoś naciąga ludzi w nieskończoność?
Siwa - przerażona tym co czyta

Postprzez siwa » N lip 26, 2009 11:38 am

a teraz znalazłam jeszcze to:
------------://grodzisk.naszemiasto.pl/wydarzenia/394055.html

cytaty:
"Właściciel poznańskiej agencji modelek Infinity, ma na koncie wyrok za próbę gwałtu i toczącą się sprawę o oszustwa i wyłudzenie pieniędzy. Jego agencja wciąż działa. "....."W Poznaniu ani prokuratora ani policja nie prowadzą aktualnie postępowania w sprawie Bambele P., który przedstawia się najczęściej jako John. Dziewczyny, które pracowały w jego agencji twierdzą jednak, że przed kilku laty złożono na niego doniesienie do prokuratury o molestowanie seksualne jednej z modelek. Na początku czerwca Nigeryjczyk we Wrocławiu został skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu za próbę gwałtu na 19-latce. W Warszawie prokuratura dwa lata ścigała Bambele listem gończym za oszustwo i wyłudzenia pieniędzy. Akt oskarżenia jest już w sądzie. Głośno o nim jest także w Katowicach, gdzie właśnie ruszyło w jego sprawie śledztwo. Poszkodowanych ma być 150 oszukanych dziewcząt. "

i niezły podsumowujący cytat: "Wstyd się przyznać, bo jestem lekarzem, ale dałam się nabrać tylko dlatego, że wydawało mi się to niemożliwe, żeby nieuczciwa firma funkcjonowała od kilku lat pod tym samym adresem. Nie przyszło mi do głowy, że całe lata można bezkarnie żyć i funkcjonować naciągając ludzi na niemałe w końcu kwoty. Ale u nas okazuje się, że można tak działać w nieskończoność - być może stąd ta ich nazwa Infinity! Która po angielsku oznacza ,,bezgraniczność’’. Ilu tak naprawdę jest poszkodowanych przez sprytnego Nigeryjczyka, nie wiadomo."

co ciekawe pod tym adresem Szczecinskim jeszcze do niedawna były ogłoszenia nie o kredyt, tylko szukamy modelek!!!!!!

mam taką gazetę a ogłoszenie brzmi: "Szczecin. Do katalogów z bizuteria, sukniami, garniturami poszukujemy modelek/li (16-30l) (od 1.6m). Infinity Poland. Szcz, Tkacka 55. 514752119, 514752120"

siwa

Postprzez siwa - zaszokowana skalą oszustw i bezradnością ludzi poszkodowanych » N lip 26, 2009 11:39 am

siwa - zaszokowana skalą oszustw i bezradnością ludzi poszkodowanych

Postprzez Siwa - kolejne kwiatki o oszustach » N lip 26, 2009 11:41 am

a w różnych miejscach można przeczytać, że i telewizja już się oszustwem zajmowała o czym piszą oszukane modelki: ------------://----------.fotomodeling.pl/forum/modeli ... szust.html

ma ktoś pomysł jak się do tego najlepiej zabrać? Może zająłby się tym ten pobity przez tego Bamidele P. dziennikarz albo ten prokurator z Katowic, który się już oszustem zajmował? Pan Jarosław Wilczyński?
Siwa - kolejne kwiatki o oszustach

Postprzez prettyOne » Pn lip 27, 2009 10:36 pm

A ja wpisałam w google "infiniti Bamidele" i tak tu trafiłam hahaha, ciekawa byłam czy ten nachalny gościu nadal prowadzi agencję mody, gościu wyciągnął ode mnie zł ładnych parę lat temu "na modelkę", przy czym obiecał zdjęcia do katalogu a nawet jak przyszłam do agencji się zarejestrować to udawał że rozmawia z szefem wydawnictwa przez telefon na mój temat... później kontaktowałam się z szefem tego wydawnictwa i okazało się, że nie zna ani firmy infiniti ani jej szefa a w kolejce do biura stały coraz większe kolejki naciągniętych ludzi z pretensjami. Później składałam wyjaśnienia w prokuraturze kiedy ten człowiek siedział w więzieniu za te oszustwa!!! Twierdził osobiście prosto w oczy w rozmowie ze mną, że ma dla mnie ofertę i dzwonił jak pisałam do kogoś mówiąc mu przez telefon że znalazł dla niego dziewczynę, idealną i takie tam i że tylko muszę zrobić zdjęcia próbne bo to jest warunek nie do przeskoczenia i zaraz po tym zarobię ładne pieniądze znacznie przekraczające te drobne na zdjęcia próbne co mam wydać od ręki i w ogóle czeka mnie kariera fotomodelki... przy sekretarce powtarzał jaka ja jestem śliczna i już wtedy byłam zdziwiona nienaturalnym zachowaniem, zachowywał się jakbym była chyba supermodelką i jak widać dziewczyny już nie dają się okradać to znalazł nowy sposób naciągania ludzi niby na pożyczki hahaha żenada!!!

Pozdrawiam wszystkich zrobionych w jajo;)))
prettyOne

Postprzez ana » N sie 02, 2009 10:26 am

niezłe jaja! najpierw kilka lat temu natrafiłam na "agencję modeli i modelek" w cudzysłowie i zapłaciłam 40zł za rejestrację a teraz na kredyty.
Nie wpłaciłam NIC bo nazwa mi się źle kojarzyła i postanowiliśmy najpierw poszukać coś np. w internecie i jak widać przeczucie mnie nie myliło!
ana

Postprzez oszukany » Wt sie 11, 2009 11:28 am

witam wszystkich chcacych wziac kredyt w firmie infinity wygladalo to tak w gazecie przeczytalem ogloszenie zadzwonilem i umowilem sie na zlozenie bezplatnego wniosku na drugi dzien mialem zadzwonic i dowiedziec sie odnoscie decyzji czy przyznali mi kredyt czy nie zadzwonilem i dowiedzialem sie ze przyznali mi 50tys , chcialem troche wiecej zaprosili na warunki umowy poszedlem, dowiedzialem sie ze zabespieczeniem kredytu jest weksel in blanco i ze musze wplacic 5% od kwoty kredytu po podpisaniu umowy i ze pieniadze dostane po podpisaniu w firmie weksla pozyczylem 2.5 tys i poszedlem podpisac umowe w umowie bylo napisane ze musze miec dwa zabespieczenia ale pracownik powiedzial mi ze bedzie tylko weksel bo 50tys to nie jest duza kwota uwiezylem umowe podpisalem i wplacilem na konto infinity 2.5 tys i czekalalem na weksel ktory przyszedl ale w raz z nim druga propozycja zabespieczenia ktorej nie mialo monoc byc poszedlem do firmy podpisalem weksel i wyblalem drugie zabespieczenie blokade srodkow na rachunku bankowym powiedziano mi ze dostane od nich pismo z ktorym musze udac sie do banku i tam mi potwierdza ze mam konto i wrazie nie splaty zablokuja mi konto okazalo sie ze na koncie mam posiadac gotowke okolo 60tys ktora firma mi blokuje za nim udziela mi kredytu wyszlo wiec ze musze miec wiecej na swoim koncie pieniedzy niz chce pozyczyc od tej firmy, dowiedzialem sie od nosnie innych zabespieczen np cesja polisy to polisa na ktorej ma sie zgromadzone srodni wieksze od kredytu wiec tez malo realne ze ktos to ma zastaw hipoteczny jedynie ale tez trzeba miec duzo dokumentow np oprerat szacunkowy ktory kosztuje i inne a wartosc tego zestawu to dwa razy wieksza kwota od kredytu... mysle ze jesli ktos nie ma zastawu hipotecznego nie ma co ubiegac sie o kredyt w tej firmie czytajcie umowe bo tam jest wszystko napisane i nie dajcie sie zwiesc slowom pracownika bo on powie wszystko zebyscie tylko podpisali umowe wplacili 5% a potem dowidzenia jesli nie macie dwoch zabespieczen nie macie co liczyc na kredyt w tej firmie i nie wazne czy chcecie kredyt na 10 tys czy na 100 zawsze musza byc dwa zabespieczenia a kwota ktora wplacacie nie jest do zwrotu mimo ze pisze sie pismo w tej sprawie.....
oszukany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak otrzymać kredyt bez bik ze złą historią kredytową